PODIJELI
Postignuti su sledeći rezultati :
100 m muškarci kategorija T 12:
1. Milos Ranitovic 12,19 sec
2. Mitar Djukanovic 14,19 sec
3.Veselim Vukovic 14,34 sec
100 m muškarci kategorija T 34-54-55 (kolica):
1.Radmilo Baranin 24,55 sec
2.Nedzad Pepic 31,12 sec
3.Mersad Muric 32,12 sec
Skok u dalj muškarci kategorija F 12:
1. Milos Ranitovic 6,24 m
2.Veselin Vukovic 4,80 m
3.Mitar Djukanovic 4,56 m
Bacanje kugle muškarci kategorija F 11:
1.Miloš Spaic 9,84 m
2.Mirnes Ramovic 8,67m
3.Velizar Obradovic 7,31 m
Bacanje kugle muškarci F12 kategorija:
1.Nikola Nikolić 8,65 m
2.Mitrovic Rajko 8,50 m
3. Boro Andjic 8,46 m
Bacanje kugle muškarci kategorija F34:
1. Radmilo Baranin 8,92 m
2.Danilo Gojkovic 5,88 m
Bacanje kugle muškarci kategorija F 54-57:
1.Senad Husovic 7,61 m
2.Mersad Muric 7,03m
3.Nedzad Pepic 6,68 m
Bacanje kugle muškarci kategorija F 37:
1.Blagoje Brajkovic 10,18 m
2.Danko Gospic 9,00m
Bacanje kugle muškarci kategorija F 40:
1.Goran Milinkovic 6,11 m
Bacanje kugle žene kategorija F41:
1.Marijana Goranovic 6,51 m
Bacanje diska muškarci  dusciplina F11:
1.Mirnes Ramovic 28,22 m
2.Miloš Spaic  17,67 m
3.Velizar Obradovic 13,38 m
Bacanje diska muškarci kategorija F 12:
1.Nikola Nikolić 23,62m
2.Boro Andjic 22,07 m
3.Rajko Mitrovic 18,44 m
Bacanje koplja muškarci kategorija F34:
1. Danilo Gojkovic 18,86 m
Bacanje koplja žene kategorije  F 54-56 :
1.Maja Rajkovic 10,76 m
2.Mira Topovic 8,71 m
Bacanje koplja muškarci kategorija F 54-57;
1.Senad Husovic 20,53 m
2.Nedzad Pepic 13,62 m
3.Jasminko Nokic 12,58 m
Rekreativci kategorija F11-12:
Bacanje kugle žene:
1.Marina Zivkovic 6,76 m
2.Mensura Suljevic 5,76 m
3.Danka Krezovic 5,43 m
 Bacanje kugle muškarci kategorija F 11-12 :
1. Rizo  Erovic 9,42 m
2.Sahin Spahic 8,77 m
3.Semir Erovic 8,42 m
Za najboljeg takmičara šampionata po Raza Tablicama( IPC ) proglašen je Miloš Ranitovic i skok u dalj u kategoriji T 12 6,24 m vrijedi 689 bodova, dok je najbolja takmičarka Marijana Goranovic, bacanje kugle F41 sa hicem 6,51 m ( 495 bodova).
Šampionat je okupio preko 50 takmičara.
Pod pokrovoteljstvom Ministarstva sporta Crne Gore organizatori prvenstva su bili Savez slijepih Crne Gore, Paraolimpijski komitet Crne Gore i Sportsko- rekreativnog društvo slijepih,, Podgorica”.
Prvenstvo je svečano otvorio predsjednik Opštine Pljevlja Mirko Djacic.

Komentariši