PODIJELI

Ženska juniorska odbojkaška reprezentacija Crne Gore, za koju nastupaju i naše sugrađanke i članice AOK ,,Rudar” Miona Vučetić i Majda Čakar, savladala je selekciju Bosne i Hercegovine rezultatom 3:1 i izborila plasman u polufinale Balkanskog prvenstva, koje se održava u Čačku. Izabranice Časlava Đurovića polufinale igraju danas protiv pobjednika duela Srbija – Bugarska. Osim u drugom setu, koji je naša selekcija izgubila 25:18, Crna Gora je bila znatno bolja pa pobjeda ni u jednom momentu nije dolazila u pitanje. Po setovima 25-16 , 25-19 i 25-14. Inače crnogorska reprezentacija je sa 3:0 pobijedila Albaniju na startu takmičenja u Čačku. U ovom meču Crna Gora je nastupila u sastavu: Burzanović, Tvrdišić, Ćaćić, Bečanović, Čakar, Čarapić, Vukoslavčević, Dević, Miljanić, Uskoković, Vučetić, Popović.

Bacačica kugle Marijana Goranović osvojila je prvu medalju za Crnu Goru na Evropskom prvenstvu u Berlinu. Naša paraolimpijka bila je druga u bacanju kugle u kategoriji F41. Crnogorka je u posljednjoj seriji bacila kuglu 6.56 metara čime je zavrijedila drugo mjesto. Zlatna medalja pripala je Francuskinji Vandeg Rose koja je trijumfovala uz evropski rekord 7.19, dok je bronza otišla u Tursku Rabiji Cirit. Dodjela medalja održaće se u 16:50h. Inače pred početak EP u Berlinu naša paraolimpijska reprezentacija odradila je pripreme u našem gradu a sve je krunisano Državnim prvenstvom u atletici za osobe sa invaliditetom na kojem su naši paraolimpijci pokazali dobru formu.