PODIJELI

Jedna pobjeda, jedan poraz i tri remija učinak je fudbalera Rudara u dosadašnjih pet kola. Pobjeda je stigla u Radanovićima protiv Grblja a poraz od Sutjeske u Pljevljima dok je gol razlika Rudara zadovojlavajuća tri data i tri primljena gola.

U prošlom kolu Rudar je gostovao Mornaru, povratniku u prvoligaško društvo. Nakon privh 45. min bilo je 0-0 da bi u nastavku Rudar preko Đalovića poveo. Nakon samo pet minuta Mornar je uspio da postigne gol za konačnih 1-1. Rudar je imao svoje šanse preko kojih je mogao i do pobjede ali su i domaći imali prilike za gol.

Za dane vikenda na programu su utakmice 6. kola a Rudar će na svom terenu dočekati Lovćen koji je vrlo prijatno iznenadio odličnim partijama u dosadašnjem dijelu prvenstva.

A nakon tri godine obavljanja funkcije predjsenika FK ,,Rudar”, Vladimir Šestović podnio je ostavkui na tu funkciju. Razlog leži u mogobrojnim poslovnim i privatnim obavezama pa se dosadašnji predsjednik kluba nemože u potpunosti posvetiti radu u FK ,,Rudar”.

Kako su prenijeli iz Rudara, ubrzo će biti zakazana skupština na kojoj će se izabrati novi predsjednik kluba.