PODIJELI

Nikšić-AOK Rudar 0:3 (25:13, 25:10, 25:19)

Dvorana S.C. „Nikšić“. Gledalaca oko 50. Sudije Nevena Ječmenović i Anđela Rajković (Podgorica).

NIKIŠIĆ: Bulajić, Bojić, Glavčić, Kovač, Marković, Matanović, Roganović, Malagić, Vulanović.

AOK RUDAR: Čakar, Vučetić, Vukčević, Bulatović, Ta. Smolović, Bojović, Marković, Leovac, Džaković, Stanić, Ti.Smolović. Knežević.

Prvu prvenstvenu pobjedu u novoj sezoni, odbojkašice Rudara ostvarile su u Nikšiću pritiv istoimenog kluba.

Iako je sastav znatno izmjenjen i podmlađen u odnosu na prošlu godinu, Rudar je zadržao kvalitet i jasno je da će i ove godine ciljati sam vrh.

Rudar je na startu utakmice nametnuo svoj tempo i odličnim servisima ali i napadima napravio razliku od 9 poena koju je održavao do kraja – 25 – 13.

U drugom setu ista priča. Rudar je bio tim koji je znao šta želi dok Nikšićanke nisu imale rješenje za atake Rudara koji je drugi set riješio u svoju korist rezultatom 25:10.

Treći set donio je nešto neizvjesniju borbu. Rudar je tokom čitavog seta imao prednost koju su Nikšićanke sustigle ali je u finišu kvalitet Rudara presudio. Na kraju 25 -19 za tim iz našeg grada.

Maksimalna pobjeda u Nikšiću daje nam još vise elana za dobar rad poručila je trener Nataša Marković koja nije krila zadovoljstvo zbog uspješnog starta odbojkašica Rudara u novoj sezoni.