PODIJELI

Na Cetinju je održano Šesto prvenstvo u ubrzanom šahu za mlade od 8 – 18 godina, na kojem su učestvovali i naši šahisti ŠK „Osnovnih i srednjih škola Pljevlja“. Na turniru je učestvovao veliki broj takmičara, njih oko 90, naši mladi šahisti u Pljevlja se vraćaju sa pet osvojenih medalja i to sa dvije zlatne i tri bronzane medalje, dva pehara – dva državna prvaka Državni prvaci Crne Gore su Neda Šljivić u kategoriji djevojčica do 8 godina i Neda Bojović u kategoriji djevojčica do 16 godina. Bronzane medalje na Prvenstvu osvojili su Dimitrije Svrkota (dječaci do 12 god.), Anđela Svrkota ( djevojčice do 14 god.) i Anđela Janjušević (djevojčice do 18 god.). Zapažen uspijeh postigao Gorazd Laušević (dječaci do 10 god.) gdje je zauzeo IV mjesto, sa istim brojem poena kao i trećeplasirani, ali slabiji u dodatnim kriterijumima. U kategoriji dječaci do 14 godina Uglješa Čolović zauzeo je odlično peto mjesto. Trener Savo Bakrač je ocijenio da su i ostali takmičari ostvarili solidan plasman. Kako je istakao u klubu su zadovoljni postignutim rezultatima, imajući u vidu i činjenicu da su djeca na prvenstvo putovala gotovo pet sati, tako da se i umor odrazio na rezultate, naročito u prvim kolima takmičenja.