PODIJELI

Međunarodno prvenstvo Beograda u šahu ‘’Trofej Beograda‘’ je prestižan turnir koji okuplja odlične igrače iz regiona. Na 32. Trofeju Beograda igrao je i Stjepan Krstonijević.

Stjepan je iz devet kola osvojio pet poena. Krstonijević je bio bolji od Vujasionovića, Janjića, Trifunovića i Maslara. Izgubio je od velemajstora Lajthajma, Tsaknakisa i Kesidisa dok je remizirao sa Kosovcem i Tahaogluom. Posebno uzbudljivo je bilo u poslednjem kolu kada je Stjepan u remi poziciji forsirao jer mu je pobjeda donosila značajno bolji plasman. Grk Kesidis je kaznio našeg šahistu, dobio partiju i tako mu pokvario plasman.

Ovaj jak turnir je bio dobra priprema za Evropsko amatersko prvenstvo koje će se igrati u januaru 2019. godine. Od šahista iz Crne Gore najbolji rezultat je ostvario velemajstor Dragiša Blagojević koji je osvojio osmo mjesto.