PODIJELI

Voljom žreba drugog dana turnira Rudar je imao dvije teške utakmice. U prvoj utakmici Rudar je poražen od Zagreba sa 19:14. Ekipa iz Pljevalja odlično se držala do 15. minuta, ali onda je Zagreb pokazao zbog čega ima jednu od najboljih rukometnih škola u Evropi. U drugoj utakmici, koja je odigrana četiri sata poslije utakmice sa Zagrebom Rudar se sastao sa domaćim timom Vespremom. Jakom i pokretljivom odbranom, na ivici isključenja, od samog početka utakmice tim iz Mađarske uspio je da neutrališe napade Rudara i povede sa 3:0. Međutim Rudar je vrlo brzo pronašao način kako da se suprostavi toj odbrani i već u 8. minutu bilo je 4:4. Kasnije se Vesprem nakon dvije neopreznosti u odbrani i propuštenog zicera sa krila odvojio i poveo sa dva gola razlike, a prednost Vesprema je rasla do kraja utakmice. Inače utakmica na ovom turniru traje 40 minuta, što znači da jedno poluvrijeme traje 20. minuta.

Podjetimo Rudar je prvog dana turnira pobjedio Zubri iz Češke sa 26:21 tako da bi u slučaju da pobjedi Dramen iz Norveške zauzeo treće mjesto u grupi. Česi su pobjedili Dramen sa 24:16 tako da Rudar nema čega da se plaši u utakmici sa Norvežanima.

U slučaju pobjede nad Dramenom Rudar bi se borio za peto mjesto na ovom prestižnom turniru.