PODIJELI

Košarkaši Rudara pobijedili su Stršljen iz Gusinja rezultatom 89-80 u utakmici 10. kola prve B košarkaške lige.

Nako pauze i malog odmora nastavljeno je takmičenje u prvoj B košarkaškoj ligi. U okviru 10-og kola košarkaši Rudara dočekali su u Adi Stršljen iz Gusinja. Nakon vrlo uzbudljivog meča tim iz našeg grada je slavio rezultatom 89:80. Prvu četvrtinu Rudar je odigrao vrlo dobro, i riješio u svoju korist 21:11. U drugoj i trećoj četvrtini gledala se izjednačena borba, da bi u četvrtoj gosti odigrali mnogo bolje i slavili rezultatom 13:22. Nakon četri četvrtine rezultat je bio neriješen 60:60 pa je meč otišao u produžetke. Prvi produšetak završen je bez pobjednika 15:15, dok je u drugom produžetku Rudar bio mnogo bolji i slavio sa 14:5. Na kraju nakon dva produžetka Rudar je slavio ukupno 89:80. U ovom meču Rudar je nastupio bez najkporisnijeg igrača lige Dejana Dzakovića. U ovom meču Rudar su do pobijede vodili Janković koji je postigao 26 poena, te Marković i Petrić koji su postigli po 19 poena. Vrlo dobro je odigrao i Terzić koji je postigao 16 poena, a u listu strijelaca su se upisali i Tošić sa 5 kao i Šljivić i Starovlah sa po 2 poena. Ovo je četvrta pobjeda Rudara, a ovim trijumfom su sustigli Stršljena na tabeli prve B lige.

Meč je odigran u sportskom centru Ada pred oko 100 gledalaca.

Autor: Adnan Kuloglija