PODIJELI

Na Državnom prvenstvu u karateu za mlađe kategorije koje je održano sredinom aprila u Danilovgradu, pljevaljski karatisti osvojili su ukupno preko 40 medalja. Na prvenstvu je nastupio i Karate klub ,,Pljevlja 2016″ sa 17 takmičara. Dječaci i djevojčice ovog kluba su posle odličnih nastupa ostvarili bilans od 4 zlatne, 2 srebrne i 3 bronzane medalje. Prvaci Crne Gore postali su brat i sestra Miljan i Miljana Dzaković u katama u apsolutnoj konkurenciji i ostvarili pravo nastupa na prvenstvu Balkana. Prvakinje Crne Gore postale su i sestre Jana i Jovana Ljiljanić u borbama i takodje se plasirale na balkanski šampionat. Srebrne medalje pripale su Vasiliju Pejoviću u katama i Radoju Čabarkapi u borbama dok su bronzane medalje osvojili Stefan Marić, Milan Dzaković kao i borba tim djevojčica u sastavu Jovana Ljiljanić, Jana Ljiljanić i Anja Ćosović. I ovoga puta ovaj klub je pokazao da je u samom vrhu crnogorskog karatea i da se u klubu radi kvalitetno. Slijede pripreme za prvenstvo Balkana a ovaj klub će imati četiri člana koji će prestavljati naš grad i državu Crnu Goru. Dakle naš grad će imati dosta predstavnika na prestižnom Balkanskom prvenstvu.

Komentariši