PODIJELI

U utakmici 32. kola prve Telekom fudbalske lige, Rudar je na stadionu pod Golubinjom savladao Mornar sa 3-1.

Rudar je prvi put ove sezone uspio da pobjedi Mornar i zadrži šanse da izbjegne baraž. Izuzetno motivisani igrači Rudara kao da su željeli da pokažu prvrženost klubu, kada se Rudar nalazi u nikad težoj situaciji u istoriji. Sam početak prvog poluvremena nagovjestio je da će publika u Pljevljima vidjeti dosta golova. Prvu ozbiljniju priliku Rudar je imao u trećem minutu, kada je nakon kornera Janko Simović šutirao glavom tik pored stative. Već u petom minutu prvo, Elom Kođo, a potom i Ivan Rackovic nisu iskoristili više nego povoljne prilike. Pritisak domaćih se nastavio, a krunisan je golom Milije Golubovića u 20. minutu, Sa lijeve strane Kođo je sjano ubacio loptu u srce šesnaesterca, a Golubović kao na treningu savladao Luku Raičevića. U 37. minutu Radomir Đalović proigrao je Kođa, koji je ponovo po lijevoj strani pretrčao odbranu Barana i na petercu pronašao Ivana Rackovića za 2:0.Ivan Račić je smanjio rezultat na 2-1 kada je prošao po lijevoj strani ušao u šesnaesterac i snažnim udarcem pogodio malu mrežu. Minut nakon toga Marković je asisitirao Đaloviću koji je izašao sam ispred Raičevića i u svom maniru matirao golmana Mornara.

U drugom poluvrmenu nije bilo golova, a gosti su zaigrali znatno bolje. I pored toga Rudar je imao dobrih šansi za postizanje gola a Mornar je u finišu imao lijepu situaciju kada je prečku pogodio Račić.

Ova važna pobjeda pala je u sjenku užasne finansijske situacije u kojoj se nalazi najtrofejniji crnogorski fudbalski klub. No i pored svih problema igrači i stručni štab svom snagom idu ka cilju a to je opstanak bez baraža ističe kapiten Rudara i strijelac prvog gola Milija Golubović.