PODIJELI

Odlične sportske vijesti stiži iz Danilovgrada. Na pojedinačnom seniorskom prvenstvu u atletici, atletičari Rudara ostvaruju fantastične rezultate. Nakon prvog dana takmičenja osvojeno je osam medalja i trenutno je atletski klub ,,Rudar“ na prvom mjestu po broju osvojenih odličja.

Zlatnu medalju u skoku u dalj osvojio je Jovica Božović i tako potvrdio da je u top formi. Bacač Sava Vulović je disciplini kugla osvojio zlatnu medalju dok je u disciplini koplje osvojio srebro. Vulovića je nakon duže pauze nastupio na 56.MOSI a samo dvadeset dana kasnije osvojio je dvije medalje na Državnom prvenstvu.

U vrhunsku formu vraća se i trkač Emir Ćatović.On je osvojio dvije srebrne medalje i to na 100 m i 400m.

Standardno dobar nastup zabilježio je i Goran Petrić koji je osvojio srebrnu medalju u trci na 1500 m.

Vrlo dobra izdanja imale su i atletičarke Rudara.Andrea Saitaj je upjela da osvoji srebro u trci na 5000 m dok je takođe srebro osvojila i Kadria Bošković u trci na 3000 m.

Jasno je da se naporan rad uz budno oko trenera AK ,,Rudar“ Budimira Jestrovića isplatio.

Imajući u vidu dobru formu atletičara Rudara i drugog dana takmičenja se mogu očekivati dobri rezultati.