PODIJELI

Fudbaleri Rudara poraženi su od Budućnosti u prvom kolu nove fudbalske sezone. Rezultat od 2-0 za domaće ne oslikava stanje na terenu jer je Rudar u većem dijelu meča bio ravnopravan rival.

Iako je jedini prvoligaški sastav vjerovatno u Evropi koji nije odradio nikakve pripreme, Rudar je pokazao dobro lice u premijernom meču nove sezone. Budućnost jeste slavila sa 2-0 ali je Rudar imao dvije stopostotne šanse i veći dio meča bio ravnopravan rival. Podgoričani su već odigrali nekoliko jakih utakmica i to u Ligi Evrope pa odradili kompletne pripreme uz dosta kontrolnih utakmica.

Sa druge strane Rudar je tek okupio ekipu koja nije stigla ni da se fino upozna a kamoli da se odrade pripreme i ostale finese.

Najbolje o tome govori činjenica da je sastav koji je istrčao protiv Budućnosti okupljen tek prije dva dana.

Iako zvuči skoro nestvarno, Rudar je i pored svih nemogućih situacija nakon prvog meča ulio još više povjerenja navijačima pa cilj tj opstanak u prvoligaškom društvu nije neostvariv bez obzira što ekipa nije imala nimalo vremena ni za upoznavanje ni za uigravanje.

Budućnost je povela u 6. minutu golom Stoiljkovića ali je ostao utisak da je fudbaler Budućnosti napravio faul nad igračem Rudara u šesnaestercu.

Od primljenog gola Rudar je igrao sve bolje a u 68. minutu loptu je sa gol linijie izbacio kapiten Budućnosti Milić nakon šuta Jankovića. U 76. minutu Rudar je takođe bio blizu izjednačenja kada je izveden kontra napad ali je Vujačić šutirao sa 20-ak metara pored gola uz utisak da je mogao ipak asistirati jer je bila situacija tri na dva. Pobjednički gol za Budućnost postigao je Draško Božović u 82. minutu.

Dakle Rudar nije razočarao. Naprotiv, igrači su se lavovski borili a falilo je i malo sportske sreće. Ipak jasno je da je i pored svih nedaća Edis Mulalić na dobrom putu da napravi sastav koji može ostati u prvoligaškom društvu.

U meču protiv Budućnosti Rudar je nastupio u slijedećem sastavu: Ružić, Tahirović, Krasić, Ćuković, Tomašević, Kašćelan, Marković, Janketić, Vuković, Seratlić, Vujačić a u igru su ulazili još i Bajčetić i Golubović.

U slijedećem kolu u subotu 10. avgusta Rudar će od 17 sati i 30 minuta dočekati ekipu Grblja.