PODIJELI

Breznica je zastala na korak do sna, ali za nešto više ovom klubu nedostajalo je sportske sreće i malo veća podrška. Međutim ono što su uradile ove sezone sigurno će zauvijek promijeniti istoriju ženskog crnogorskog fudbala, koje su svojim podvizima podigle na mnogo veći nivo. Ostvarile su prvu, istorijsku pobjedu u kvalifikacijama, nijanse su ih dijelile od apsolutnog podviga, plasmana u 1/16 finala Lige šampiona.

Konačan rezultat u Nikšiću nije realno stanje stvari, jer su prvakinje Kosova postigle gol u 89. minutu, kada su crnogorske šampionke jurnule u napad po gol i ostavile veliki prostor u defanzivi.

Napadač Mitrovice, Kaltrina Bikaj, iz penala je pogodila mrežu Ivane Čabarkape.

Breznica je bila bolja, posebno u prvom poluvremenu, ali bez velikih šansi.

Najbliže golu Pljevljakinje su bile nakon udaraca iz daljine, Marijane Jankov u 35. i Jelene Karličić u 40. minutu.

Breznica je u prva dva kola pobijedila Olimpiju (3:2) i remizirala sa NSA (4:4).