PODIJELI

Nakon dva startna poraza u novoj sezoni, igrači FK Rudar su upisali prve bodove na tabeli i time se odvojili od začelja iste.

Svakako da bi se stručni štab Rudara zadovoljio i bodom prije početka utakmice, s obzirom na cjelokupnu situaciju u klubu prije početka sezone, međutim uz dosta sportske sreće i čudesnog golmana Ružića koji je i igrač utakmice, Rudar je ostvario vrlo važnu pobjedu koja može biti podstrek našim igračima za nastavak sezone.

Na ovom meču Rudar je nastupio u sledećem sastavu: Ružić, Racković, Kašćelan, Janketić, Vuković, Seratlić, Marković, Ćuković, Vujačić, Perišić i Krasić, a u igru su još ušli Tomašević, Mrdak i Tahirović.

Rudar je prvi došao do šanse i to u 7. minutu kada je Vuković za malo bio neprecizan. Nakon toga slijede četiri šanse za Titograd do kraja poluvremena,i to prva u 16. minutu kada je doskorašnji igrač Rudara Đalović šutirao glavom ali Ružić je sjajno reagovao. Još jedan udarac glavom u 25. minutu Činedua, ali je golman opet odlično intervenisao. Uslijedio je korner iz kojeg je Mendi probao ali opet bezuspješno. Poslednju priliku u prvom poluvremenu za domaćina opet je imao Mendi u 32. minutu koji je šutirao sa ivice šesnaesterca ali je njegov pokušaj završio pored stative.

U drugom poluvremenu OFK Titograd je imao dosta prilika, i to Đalović u 50. minutu kada je izašao jedan na jedan sa golmanom ali je promašio gol. Fudbaleri Rudara su gubili snagu, i vidjelo se da nisu dovoljno fizički spremni, tako da su uslijedile nove šanse za domaćina, u 65. minutu Gomes je probalo lob udarcem da savlada Ružića ali je golman još jednom izašao kao pobjednik. Novović je imao dvije šanse zaredom, posebno je opasan bio slobodan udarac sa 18 metara koji je završio iznad prečke. Nakon toga slijedi nekoliko dobrih minuta Rudara, prva šansa u drugom dijelu igre u 79. minutu kada je Vujačić šutirao pored gola. U 84. minutu sjanu šansu imao je Vuković koji je sa petnaestak metara šutirao, golman Ivanović odbio do Rackovića, kojeg su domaći igrači izblokirali. Uslijedio je korner, nakon kojeg se stvorila gužva, u kojoj se najbolje snašao Igor Ćuković i smjestio loptu u mrežu za 0:1. Ispostaviće se da je to bio jedini gol na meču koji je donio veoma važan trijumf ekipi iz našeg grada.

U narednom 4. kolu na Gradskom stadionu u Pljevljima, Rudar će dočekati dvostrukog uzastopnog šampiona ekipu Sutjeske.

Meč je na rasporedu u nedjelju 18. avgusta od 17 časova.