PODIJELI

U organizaciji ŠK ”7. oktobar” iz Podgorice, i ŠK ”Berane” i “ŠK ”Gambit” iz Berana, u Beranama je 21.09.2019.godine održan DJEČJI ŠAHOVSKI TURNIR “MATIRAJMO OTPAD”.

Turnir, na kome je učestvovalo 37 takmičara, igrao se po Švajcarskom sistemu od 7 kola, a takmičari su bili raspoređeni u tri starosne grupe. Osim takmičenja u šahu, tokom pauze na turniru, organizovana je prezentacija na temu otpada i ekološkog edukovanja mladih.

Na ovom turniru učestvovalo je i sedam mladih takmičara ŠK ”Osnovnih i srednjih škola” iz Pljevalja. Mladi pljevaljski šahisti, osim što su “matirali otpad”, matirali su i većinu svojih protivnika i ostvarili odličan rezultat. Osvojili su dva pehara i ukupno pet medalja:dvije zlatne, dvije srebrne i jednu bronzanu.

Pehar i zlatnu medalju osvojili su Ostojić Danilo i Laušević Gorazd, koji je, pobijedivši sve protivnike, ostvario maksimalan rezultat.

Drugo mjesto i srebrnu medalju osvojili su Kotlaja Janko i Perković Zaharije, a bronzu je osvojio Laković Lazar.

Čolović Uglješa, osvajanjem četvrtog i Perković Jovan, petog mjesta, takođe su ostvarili dobar plasman.

Mladi pljevaljski šahisti su i ovom prilikom pokazali dominaciju u svojim kategorijama i tako nastavili niz uspješnih rezultata.