PODIJELI

Skoro deset godina košarkaški klub Pljevlja nije uzimao učešće u seniorskim takmičenjima. Klub se u potpunosti posvetio radu sa mlađim kategorijama i na uspješan način afirmisao brojne košarkaške talente. Od ove godine košarkaški klub Pljevlja ima i seniorski sastav koji je nakon dugo vremena odigrao zvaničan meč i ostvario pobjedu. Radi se o šesnaestini finala kupa Crne Gore u košarci u kojem su Pljevlja gostovala ekipi Podgorice. Nakon prvog perioda košarkaši Pljevalja su pokazali kvalitet i stavili do znanja domaćoj ekipi das u došli po pobjedu. Rezultatom 23-13 u korist Pljevalja završena je prva četvrtina da bi u drugoj Podgorica odigrala bolje i ona je završena rezultatom 20-20. Prednost od 10 poena razlike na poluvrmnenu u korist Pljevalja prepolovljena je nakon trećeg perioda koji su domaći košarkaši riješili u svoju korist rezultatom 20-15. U poslednjoj četvrtini Pljevlja su odigrala smireno uz prave poteze u pravim momentima i poslednju četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 23-16. Zaslužena pobjeda od 81-69 za tim Pljevalja koji je na ovak način izborio plasma u 1/16 finala kupa.

Najefikasniji u ekipi Pljevalja bio je Miloš Jelovac koji je postigao 18 poena dok je Tabaš ubacio 17. Odličnu partiju pruđio je i Milikić koji je postigao 15 poena.