Naslovna / Sport / Odbojkašice i fudbaleri Rudara doživjeli poraze u prvenstvenim duelima

Odbojkašice i fudbaleri Rudara doživjeli poraze u prvenstvenim duelima

Kao što se i očekivalo Sutjeska je opravdala ulogu favorite u duelu sa Rudarom u meču 13. kola prve Telekom fudbalske lige. Nikšićani su rano poveli golom iz jedanaesterca koji je skrivio mladi golman Helić. Siguran sa bijele tačke bio je Marko Vučić. Sutjeska je na 2-0 povisila evro-golom Alekse Marušića a konačnih 3-0 postavio je Marko Vučić ponovo sa bijele tačke. Rudar je imao svojih šansi i to vrlo dobrih ali se slaba realizacija ponovo iskazala kao jedan od problema Rudara. To je bilo vidljivo i u meču revanša 1/8 finala kupa protiv Budućnosti kada Rudar nije iskoristio odlične prilike računajući i promašen jedanaesterac. I pored poraza od Sutjeske ekipa Rudara nije klonula duhom. Misli su već okrenute ka duelu sa Isrkom u okviru 14. kola prve Telekom fudbalske lige. Meč je zakazan za 2. novembar na stadionu pod Golubinjom.

Niz loših rezultata nastavile su i odbojkašice Rudara. One su u Nikšiću poražene od istoimenog kluba sa 3-2 u setovima. Prvi set donio je veliku borbu a pripao je domaćem timu rezultatom 25-19. Drugi set donio je još veću neizvjesnost a i taj set jen pripao domaćem timu nakon velike borbe u finišu 26-24. Slična situacija višena je i u trećem setu koji je nakon dosta neizvjesnosti pripao Rudaru rezultatom 27-29. Odbojkašice Rudara ličile su na sebe jedino u četvrtom setu koji su lagano riješile u svoju korist rezultatom 25-12. U taj brejku ponovo je do izražaja došao loš prijem Rudara ali je i pored toga malo falilo da Rudar slavi. Ipak u finišu su koncetrisanije bile odbojkašice Nikšića koje su na kraju slavile sa 16-14. I pored poraza trećeg u nizu, Rudar je pokazao i dobre momente a posebno u četvrtom setu. Ipak i bez prvog libera i uz slab prijem, oslabljena ekipa Rudara uspjela je da osvoji bod na gostovanju Nikšićankama.