PODIJELI

Šahisti Rudara su učestvovali u Ligi šampiona u šahu koja je odigrana u Ulcinju. Ovo je najjače takmičenje na kom su učestvovali naši šahisti Šahisti Rudara su u sedmom kolu poraženi od ekipe Vaštbeka 4:2. Miroljub Ćirović je na prvoj tabli pobijedio internacionalnog mastora Kerigana. Milanović je remizirao u na drugoj tabli, kao i Bujišić na četvrtoj tabli dok su naši ostali šahisti poraženi.  Rudar je turnir završio na 52 mjestu, ako se zna da je ovo takmičenje okupilo najbolje evropske šahiste rezultat Rudara je dobar prema mogućnostima kluba. Iza naših šahista je uspješna sezona sa dobrim rezultatima u Premijer ligi, Kupu Crne Gore i kao kruna dobre sezone je došlo učešće u Ligi šampiona u šahu. Pravi podvig je da su sa skromnim sredstvima šahisti Rudara učestvovali na ovako prestižnom takmičenju. Potrebno je istaći veliki doprinos šahovskog entuzijaste Srđe Dragaševića koji lično obezbjedio značajan dio neophodnih sredstava za takmičenje. Dragašević je pokazao koliko voli šah i koliko mu je stalo da pomogne pljevaljskim šahistima. Na izuzetno jakom takmičenju najbolji rezultat od naših šahista ostvario je Vlastimir Bujišić koji je osvojio 4,5 poena iz 7 partija i osvojio 19 rejting poena. Miroljub Ćirović je igrajući na prvoj tabli osvojio 2,5 u 7 kola. Kako je igrao u jakoj konkurenciji Ćirović je osvojio 10 rejting poena.