Sinoć su u Domu kulture u okviru Pljevaljskih novembarskih svečanosti, a u susret obilježavanju Dana Opštine Pljevlja, svečano otvorene adaptirane prostorije ustanova kulture.
Manifestaciju je otvorio predsjednik Opštine Pljevlja Igor Golubović koji je nakon uvodnog govora i obraćanja prisutnima, zajedno sa saradnicima kao i predstavnikom Ministarstva kulture – Aleksandrom Dajkovićem prošetao hodnicima novootvorenih prostorija Zavičajnog muzeja Pljevlja, Narodne biblioteke “Stevan Samardžić” i Umjetničke galerije “Vitomir Srbljanović”, koje su nakon 12 godina ponovo vraćene u svoju matičnu kuću.












