PODIJELI

Drugi susret Budvanske Rivijere i Rudara ove sezone u kojem bodove opet odnosi ekipa iz našeg grada. Kao i u prvom meču Rudar je slavio sa tri gola prednosti.

Mini turneja rukometaša Rudara koji su odigrali i treći uzastopni meč u gostima, ovaj put su gostovali u Budvi iz koje se vraćaju sa vrijednom pobjedom.

Neobično za utakmice Rudara igralo se na veliki broj golova, ali je Rudar uspostavio kontrolu meča i bio u vođstvu veći dio prvog parcijalnog dijela. Budvanska Rivijera nije dozvolila gostujućim igračima da se odlijepe na značajniju razliku pa je rezultat prije pauze bio 15-17. U tom dijelu igre istakao se Emir Đulović koji je postigao 5 golova.

Početak drugog poluvremena je prošao u igri gol za gol što je u potpunosti odgovaralo Pljevljacima. Međutim u 48. minutu Rivijera je stigla do izjednačenja, bilo je 24-24. Kada su u naletu bili domaći, uslijedila je kontra serija 1-4 igrača Rudara i odlijepili su se pred poslednjih pet minuta utakmice. Do kraja su rukometaši Rudara kontrolisali rezultat i na kraju došli do zasluženog trijumfa 27:30.

Kod domaćina najbolji je bio Đođić koji je postigao čak 11 golova, dok su kod gostiju standardno najbolji bili Dragašević, Čepić, Knežević, Eraković i Đulović koji je šutirao sjajno, bez promašaja, 9/9.

Rudar nosi značajni bodove sa gostovanja koji će mnogo značiti za samopouzdanje ove mlade ekipe. Ovom pobjedom popeli su se na 4. mjesto sa isto toliko pobjeda, iz 9 odigranih utakmica.