Naslovna / Sport / Košarka / Pobjeda Pljevalja u Plavu

Pobjeda Pljevalja u Plavu

Tara basket-Pljevlja 72:84 (18:24, 24:19, 16:22, 14:19).

Dvorana u Plavu. Gledalaca oko 50. Sudije Kasim Bajrović (Podgorica), Radomir Bubanja (Berane) i Vaslije Jovanović (Podgorica).

TARA BASKET: O. Osmančević,  Neković, Radončić 18, Rugovac 15, Purišić 2, Vojinović 21, Dragović 11, Janković, Delmor 5, A- Osmančević.

PLJEVLJA: Kostić 23, Sandić 2, J. Jelovac, M. Jelovac 28, Planić 2, Čepić 2, Radović, Prelević, Milikić 17, Vemić 3, N. Jelovac 7.

Predvođeni sjanim Nikolom Kostićem i Milošem Jelovcem Pljevlja su drugi put ove sezone pobjedila tim Tara basketa. ovoga puta kao gosti. Od poćetka utakmice Pljevlja su boljom odbranom povećavala razliku. Međutim pat koncetracije od 15. minuta utakmice uslivio je da se na veliki odmor ode sa samo pola koša prednosti za tim iz Pljevalja, bilo je 43:42 za goste. Prvih pet minuta nastvaka igralo se poen za poen, a od tada Pljevlja su ponovo nametnula svoj ritam i došla do šeste pobjede koja je ovaj tim dovela do drugog mjesta. Ispred Pljevlja je jedino Podgorica koja ima pobjedu više.

O Milo Džaković

Pljevlja-Gorštak 73:52 (19:13, 20:21, 18:4, 16:4) Sala O.Š. „Salko Aljković“ Guke. Sudije: Debeljević i Bulatović. …