Naslovna / Sport / Rukomet / Rudareva magija u „Adi“ srušila Lovćen

Rudareva magija u „Adi“ srušila Lovćen

Rudar-Lovćen 26:24 (11:16)

S.C. „Ada“. Gledalaca oko 1.000. Sudije Novica Mitrović Miljan Vešević (Podgorica). Sedmerci Rudar 4(3), Lovćen 3(2). Isključenja Rudar 16 minuta, Lovćen 18 minuta.

RUDAR: Suljević šest odbrana i jedan sedmerac, Marković četiri odbrane, Junuz 1, Šurašković 1, Đulović 1, Dragašević 3, Čepić 11, Ćorsović 1, Peruničić, Matović 2, Jakić, Vukas, Eraković 6 (3), Knežević.

LOVĆEN: Borozan tri odbrane i jedan sedmerac, Borilović pet odbrana, Beloica 5, Dapčević, Damjanović, Ankersen 1, Perišić, Borilović, Latković 5(2), Lakićević, Vujović, Stanojević, Mrvaljević, Pejović 2, Vukićević 4.

Rudar je napravio važan korak ka plasmanu u plej of. Nakon prvog poluvremena u kome je Lovćen imao i osam golova prednosti činilo se da će favorit opravdati tu ulogu. Cetinjani su iskoristili prazan hod u igri Rudara od 10 do 20 minuta i lagano povećavali prednost. Da nije bilo par dobrih golmanskih intervencija prednost gostiju bila bi i veća. Do kraja poluvremena puleni Nedima Selmanovića uspjeli su nekako da smanje prednost Lovćena i na odmor se otišlo sa 11:16. Nastavak utakmice donio je veliku dramu i nevjerovatan preokret. Za prvih deset minuta drugog poluvremena Rudar je uspio da postigne pet golova, a Lovćen samo jedan. Pljevljaci su uspjeli da spriječe dodavanja na liniju od šet metara, Latkovića je stao šut, Vukićević je bio dosta zatvoren. Jaka odbrana na ivici isključenja, i visok tempo igre više je prijao mlađoj ekipi. u napadu kruženjem lopte kroz sredinu izmjenom mjesta bekova i razmjenom oasova sa pivotom stvarao je šupljinu u odbrani Lovćena koji je, kao da je odigrao nekoliko stotina utamica u prvoj ligi, a ne deset koristio Radojica Čepić. Ovaj tek stasali junior prolazio je kako je htio kroz odbranu Cetnjana i uz raspoloženog Erakovića i Dragaševića, bio ključ dobre igre u napadu. Koliko je rudar dobro igrao u odbrani najbolje govori podatak da je Lovćen do 58. minuta, kada je Rudar stekao tri gola prednosti, postigao samo šest golova u drugom poluvremenu. Već tada je počelo slavlje u nikad punijoj i nikada bučnijoj „Adi“ ove sezone.