Naslovna / Sport / Šah / Zlatna medalja za Nedu Bojović

Zlatna medalja za Nedu Bojović

Održano je Sedmo Prvenstvu Crne Gore u ubrzanom šahu za mlade šahiste. Učestvovalo je preko 90 takmičara iz svih gradova Crne Gore. ŠK “Osnovnih i srednjih škola“ Pljevlja na ovom Prvenstvu je predstavljalo 14 takmičara, koji su ostvarili zapažene rezultate. Neda Bojović je i ove godine osvojila prvo mjesto i zlatnu medalju u konkurenciji djevojčica do 16 godina. Srebrnu medalju osvojio je Danilo Ostojić, dječaci do 8 godina. Bronzane medalje su osvojili Neda Šljivić, djevojčice do 8 godina, Džemila Gadžo, djevojčice do 10 godina i Gorazd Laušević, dječaci do 12 godina. Odlično je igrao i Zaharije Perković, dječaci do 12 godina-četvrto mjesto, koji je i ovog puta, zbog slabijih dodatnih kriterijuma ostao bez medalje. Dobar je rezultat Janka Kotlaje, dječaci do 8 godina, peto mjesto, Janko iako je imao dobre šanse ali je izgubio u duelu sa prvakom grupe, i tako ostao ostao bez medalje. Svi šahisti iz Pljevalja su ostvarili solidne rezultate na završnom takmičenju za ovu kalendarsku godinu.

O Milivoje Irić

Pobjedom nad ekipom Cetinja šahisti Rudara približili su se osvajanju jedne od tri medalje na …