Naslovna / Sport / Košarka / Košarkaši Pljevalja ostvarili ubjedljivu pobjedu protiv Kotora

Košarkaši Pljevalja ostvarili ubjedljivu pobjedu protiv Kotora

U utakmici 11. kola Prve B košarkaške lige Pljevlja su bili domaćin ekipi Kotora, rutinski ih savladali kao što se i očekivalo.

Od samog početka domaći su uspostavili kontrolu utakmice i posle prve četvrtine vodili 26:12, uz 10 poena Kostića.

Druga četvrtina je krenula jos bolje za pulene Jelovca i došli su do ubjedljivog vođstva od 35:14, dok je na kraju poluvremena na semaforu pisalo 48:23. Početak drugog poluvremena je protekao kao i veći dio utakmice, dominacijom Pljevljaka, koji su u 24. minutu došli do najubjedljivije razlike od 30 poena, 55:25. Do kraja utakmice priliku da igraju dobili su i mlađi igrači koji su dali doprinos još jednom trijumfu. Na kraju rezultat je bio 79:56, a čak četvorica igrača su bili dvocifreni: Kostić 12, Jelovac 13, Radović 12 i Milikić 13 poena. Kod gostiju bolji od ostalih bio je Mačić sa 22 poena.

Pljevlja trenutno dijele prvo mjesto sa ekipama Podgorice i Mornara II sa po 8 pobjeda. U narednom kolu Pljevlja će biti formalni gost ekipi Rudara u gradskom derbiju.

O Adnan Kuloglija

Pljevlja-Gorštak 73:52 (19:13, 20:21, 18:4, 16:4) Sala O.Š. „Salko Aljković“ Guke. Sudije: Debeljević i Bulatović. …