Naslovna / Sport / Odbojka / Ubjedljiva pobjeda odbojkašica Rudara protiv Albatrosa

Ubjedljiva pobjeda odbojkašica Rudara protiv Albatrosa

Rudar – Albatros 3-0 ( 27-25; 25-14; 25-17)

Odbojkašice Rudara osvetile su se ekipi Albatrosa iz Herceg Novog za poraz u prvom dijelu prvenstva. U duelu u Pljevljima Rudar je sa maksimalnih 3-0 pobijedio Novljanke i na taj način upisale drugu pobjedu u isto toliko utakmica u proljećnom dijelu prvenstva.

Oko 400 gledalaca uživalo je u vrlo dobroj odbojkaškoj utakmici. Posebno je uzbudljivo bilo u prvom setu. Od starta pa do kraja seta obje ekipe igrale su na visokom nivou tako da niko nije uspio da napravi veću prednost. U finišu je Albatros došao do 24-22 ali su odbojkašice Rudara spasile obje set lopte a onda uspjele da preokrenu i slave sa 27-25.

U drugom setu igrala je samo jedna ekipa a to je bio Rudar. Prvo je napravljena prednost od 10-4 koja se konstantno povećavala. Na kraju je drugi set propao Rudaru sa ubjedljivih 25-14.

U trećem setu ponovo je viđena neizvjesnost posebno u uvodnim momentima. Igralo se poen za poen a onda su odbojkašice Rudara napravile sjajnu seriju poena i došle do 19-15. Tada je bilo jasno da će domaći tim doći do novih prvenstvenih bodova. Na kraju treći set je završen u korist Rudara rezultatom 25-16. Dakle u prvom zvaničnom meču u 2020. godini u ,,Adi” Rudar je sasvim zasluženo slavio.