Naslovna / Sport / Rukomet / Rukometaši Rudara u četvrtfinalu Kupa Crne Gore

Rukometaši Rudara u četvrtfinalu Kupa Crne Gore

U utakmici osmine finala Kupa Crne Gore rukometaši iz našeg grada su uspjeli da pobjede ekipu Jedinstva, na kraju ubjedljivo 21:27.

Od početka duela u Bijelom Polju puleni Nedima Selmanovića su ušli motivisano pa je u 10. minutu rezultat bio 1:6, i svih 6 različitih stirjelaca što je bilo bitno kako bi se rasteretili glavni igrači. Uslijedila je serija domaćina i pad u igri Rudara, što su domaćini iskoristili  pa su u 30. minutu stigli do 9:9, a na pauzu se otišlo sa po još jednim golom na obje strane.

Početak drugog poluvremena je prošao je u igri gol za gol da bi onda Rudar pojačao ritam i uglavnom na pogon Kneževića stvorio razliku od 5 golova u 45. minutu. Do kraja susreta kontrola utakmice od strane Pljevljaka, koji su čak imali i nekoliko puta plus 8.

Sigurno vođstvo je omogućilo treneru Rudara da ubaci i igrače koji manje igraju, na kraju 21:27 u korist gostiju u osigurano četvrtfinale.

Bolji od ostalih kod Jedinstva su bili Jelić i Joksimović sa po 7 golova. Kod gostiju istakao se Knežević sa 8 golova, a Đulović i Eraković sa po 4. Uz njih sjajnu partiju su pružili i golmani Rudara koji su bili na 50% odbrana.

U četvrtfinalu Rudar će ići opet u goste, ekipi Komova. Biće to izuzetno teška utakmica, s obzirom da su Komovi prvi u ligi a prethodno gostovanje njima, Rudar je upisao poraz od 14 golova razlike. Utakmica se igra 21/22 februara uz nadu da će Rudar iznenaditi Komove i plasirati se među 4 najbolja tima.