Naslovna / Sport / Ostalo / Dobri rezultati Džudo kluba Pljevlja

Dobri rezultati Džudo kluba Pljevlja

Proteklog vikenda u organizaciji Džudo kluba “Igalo” održan je 38. Međunarodni džudo kup “Mimoza”, sa 38 klubova iz Crne Gore, Hrvatske, Srbije, Bosne i Hercegovine, Albanije, Ukrajne, sa 510 takmičara.

Na turniru je učestvovao Džudo klub ‘’Pljevlja’’. Džudisti iz Pljevalja su ostvarili odličan rezultat, osam takmičatra je osvojilo sedam medalja  Zlatne medalje su osvojile Iva Grujičić i Anita Potpara. Nevena Džogaz je osvojila srebrnu medalju. Bronzane medalje su osvojili Ajdin Ajanović, Kristijana Vuković, Aleksandra Đuković i Milena Đuković.

Broj takmičara bio bi i veći da neki klubovi nisu morali da otkažu dolazak, zbog problema vezanih za aktuelnu epidemiološku situaciju. Kad je riječ o rezultatima naših džudista moramo biti zadovoljni jer su kategorije bile pune i djeca su morala da se potrude da bi došla do medalja.