Naslovna / Sport / Šah / Treće mjesto za Nevenu Radošević na Ženskom prvenstvu Crne Gore u šahu

Treće mjesto za Nevenu Radošević na Ženskom prvenstvu Crne Gore u šahu

Aleksandra Milović je pobjedila svih 7 partija i ubjedljivo osvojila prvo mjesto. Drugo mjesto osvojila je Nikolina Koljević sa 5,5 poena, dok je treća Nevena Radošević sa 5 poena. Nevena je u sedmom kolu remizirala sa Milenom Mosurović, dok je Neda Bojović izgubila od šampionke  Aleksandre Milović.

U prostorijama Šahovskog kluba 7. oktobar u Podgorici, odirano je pojedinačno prvenstvo Crne Gore u šahu za žene za 2020. godinu. Osnovna osobina ovog šampionata je mladost pa je bilo i očekivati da su sve partije bile veoma borbene.

Nevena Radošević je potvrdila da je u samom vrhu ženskog šaha u Crnoj Gori. Jedini poraz je zabilježila u susretu sa Aleksandrom Milović koja je fantastično odigrala turnir. Milovićka je igrala u životnoj formi i pobijedila sve suparnice. Neda Bojović je prvenstvo odigrala solidno i osvojila tri poena.

Turnir je našim šahitkinjama značajan jer nisu često u prilici da igraju takmičarske partije bez kojih nema napredovanja u šahovskoj igri.

O Milivoje Irić

Pljevaljski šahisti uspješno su startovali u Kupu Crne Gore koji se igra u Herceg Novom …