Naslovna / Sport / Fudbal / Rudar bez municije u prelijepom noćnom ambijentu stadiona ”Pod Golubinjom”

Rudar bez municije u prelijepom noćnom ambijentu stadiona ”Pod Golubinjom”

Rudar je dočekao Podgoricu i Prvo poluvrijeme proteklo je u rastrzanoj igri na obje strane, prekid sezone uticao je na formu ekipa, posebno Rudara koji ne izgleda na ekipu u odnosu na period prije prekida sezone. Već u 5. minutu Tiago je sa ivice šesnaesterca šutirao pored gola.

Uslijedila je blaga ofanziva gostiju koja je rezultirala sa nekoliko šuteva među kojima se izdvaja pokušaj polu-volejom Kordića u 29. minutu.

Nespretna reakcija golmana Agovića uslovila je lob šut Seratlića koji je bio za malo neprecizan, najbolja šansa za Rudar u prvom dijelu.

Podgorica je u 40. minutu došla do vođstva, uigrana akcija iz prekida, loptu je glavom Kordić dodao do Vujnovića koji je sam na drugoj stativi i pogađa za 0-1. Sa tim rezulatom se otišlo na pauzu.

Početak drugog dijela utakmice obilježilo je par vezanih kornera gostiju iz kojih se rodila prilika, međutim šut glavom brani golman Helić. Uzvratio je Rudar preko Tiaga koji je sjajno probio po strani, centrirao ali je bek Podgoričana uslio na vrijeme da izbaci loptu.

Ofanzivnija igra domaćina donijela je priliku za Janketića ali je bio neprecizan glavom sa ivice peterca. Zatim i šut Tiaga sa 20-ak metara koji prolazi kraj desne stative gostiju. A onda hladan tuš Pod Golubinjom, opet uigrana akcija iz prekida, povratna oopta na penal i realizacija Bogdanovića za 0-2. Par minuta prije kraja Janketić je imao priliku bar da smanji rezultat ali nije uspio da savlada Agovića iz prilično dobre situacije.

Najljepši trenutak vjerovatno čitave sezone, sa pola terena Balša Sekulić savladao je golmana Helića i tako postigao gol sezone. Bilo je to konačnih 0-3.

Izuzetno blijeda partija Rudara koji je u krizi kako rezultatski tako i igrački. U poslednja dva meča su primili 5 golova ali ono što više brine je ofanzivna igra Rudara.

O Adnan Kuloglija

Fudbaleri Rudara i Titograda remizirali su 1:1 u premijernom meču 30. kola Telekom Prve lige. …