Ministarka javnih radova Majda Adžović danas je boravila u radnoj posjeti opštini Bijelo Polje, gdje je zajedno sa saradnicima obišla više infrastrukturnih projekata od značaja za ovaj region, saopšteno je iz tog Vladinog resora.
Tokom posjete, ministarka je obišla putne pravce na kojima su radovi u toku odnosno u zavrsnoj fazi. Poseban akcenat stavljen je na obilježavanje početka radova na trasi puta Tomaševo–Sokolac, dužine devet kilometara, projektu koji će značajno unaprijediti saobraćajnu povezanost i dodatno podstaći ekonomski razvoj ovog dijela opštine.

Takođe, izvršen je obilazak lokalnih puteva Kovren–Gorice, kao i Gubavac–Bistrica gdje su radovi u zavrsnoj fazi, a koji se realizuju u cilju poboljšanja kvaliteta života građana, bolje povezanosti naselja i lakšeg pristupa ruralnim područjima.
Održan je i sastanak sa predsjednikom Opštine Bijelo Polje, Petrom Smolovićem, tokom kojeg je razgovaramo o infrastrukturnim projektima na području Bijelog Polja.

Ministarka je istakla da se paralelno intenzivno radi i na unapređenju javne infrastrukture kroz ključne obrazovne i zdravstvene projekte. U tom kontekstu, danas je raspisana javna nabavka za izgradnju Osnovne škole „Nedakusi“, dok je u okviru projekta izgradnje onkološke bolnice u Bijelom Polju izabran izvođač radova.
Adžović je naglasila da će Ministarstvo javnih radova nastaviti sa još intenzivnijim investicionim ciklusom, ne samo u opštini Bijelo Polje, već širom Crne Gore, sa ciljem stvaranja modernog, povezanog i ravnomjerno razvijenog društva.
„Vlada Crne Gore i Ministarstvo javnih radova ostaju snažno posvećeni realizaciji kapitalnih projekata koji doprinose ukupnom ekonomskom napretku, unapređenju kvaliteta života građana i dugoročnoj stabilnosti i prosperitetu države“, zaključeno je u saopštenju.













