Predsjednik Skupštine Crne Gore Andrija Mandić prisustvovao je večeras svečanoj proslavi Dana Evrope, održanoj na aerodromu „Špiro Mugoša“, koju je organizovao ambasador Evropske unije u Crnoj Gori, Nj. E. Johan Satler, saopšteno je iz Nove srpske demokratije.

„Ova svečanost, koja se širom evropskog kontinenta obilježava kao simbol jedinstva, mira i stabilnosti, kao zajedničkih vrijednosti, predstavljala je priliku da se još jednom potvrdi da naša zemlja ima čvrsto opredjeljenje da bude prva naredna članica Evropske unije“, navode u saopštenju.

Događaju su prisustvovali brojni predstavnici diplomatskog kora, državnih institucija, političkog i javnog života, kao i civilnog društva.













