Прослава страначке славе Нове српске демократије – Светог Василија Острошког Чудотворца – одржана је у Пљевљима у организацији тамошњег Општинског одбора.
Прослави је присуствовало руководство странке, на челу са предсједником Мандићем, док је славски колач освештало бројно свештенство Митрополије милешевске.

Предсједник Општинског одбора НСД-а у Пљевљима Милан Лекић овим поводом је изјавио да му је изразито драго што види на стотине Пљевљака у препуној сали хотела „Пљевља“, те да посебно поздравља све оне који су на славу дошли из других градова.

Предсједник Мандић је овом приликом истакао да су мир, стабилност и јединство најважнији, те да је Нова српска демократија окосница садашње власти. Он је у том контексту истакао да је, након пада режима Мила Ђукановића, више од стотину хиљада грађана Црне Горе добило шансу да ради, те да се то посебно види у Пљевљима.

Он је нагласио да је „наша странка најјача у овом граду и да ће други градови широм Црне Горе наставити да прате тај тренд, те да ће наша политика помирења дугорочно бити апсолутни побједник на политичкој сцени наше земље“.
Славећи Светог Василија Острошког, предсједник Мандић је овом приликом уручио и највеће страначко одликовање – „Орден Марко Даковић“ – истакнутом академику Славенку Терзићу, за његов изузетан допринос српском народу у области историје, истичући да је то одликовање до сада уручено академику Матији Бећковићу, професорима српског језика и митрополиту будимљанско-никшићком г. Методију.

Академик Терзић се захвалио предсједнику Мандићу, додајући да му је част што му је уручен орден који носи име лидера просвијећене и демократске српске омладине у Црној Гори с почетка 20. вијека.













