Na održanom 20. Internacionalnom karate turniru „Pljevlja Open 2026“, Karate klub „Ris“ ostvario je izuzetan rezultat osvojivši ukupno 30 medalja – 9 zlatnih, 11 srebrnih i 10 bronzanih odličja.
Posebno se istakla Ana Brajković, koja je proglašena za najbolju takmičarku turnira, nakon što je osvojila tri zlatne medalje.
Zlatne medalje za KK „Ris“ osvojili su Ana Brajković, koja je dva puta bila najbolja u pojedinačnim borbama, Ilda Čuturić u pojedinačnim borbama, kao i ekipno U12/U13 u sastavu Ana Brajković, Emina Prekić, Valentina Cvijović i Anđela Aranitović. Zlatom su se okitile i kadetkinje u ekipnim borbama, za koje su nastupale Emina Prekić, Valentina Cvijović, Anđela Aranitović i Dunja Čogurić. Zlatne medalje u katama osvojili su i Anđela Damjanović i Kosta Joksimović.

Srebrne medalje u borbama pripale su Emini Prekić, koja je dva puta stigla do finala, zatim Alekseju Ilinčiću, Kosti Ilinčiću, Valentini Cvijović i Azeru Šabanoviću. U katama su vicešampionske rezultate ostvarili Nikolina Mazić, Azer Šabanović, Hristijan Bajović, Relja Joksimović i Kosta Joksimović.
Bronzane medalje u katama osvojili su Azer Šabanović, Relja Joksimović, Anđelija Vuković i Dunja Čogurić, dok su treća mjesta zauzeli i Nikolina Vuković, Darija Ranevski, Helena Bajović, Aleksej Ilinčić, kao i kata tim u sastavu Azer Šabanović, Hristijan Bajović i Vuk Aćimović.
U nezvaničnim kategorijama u katama zlatne medalje osvojili su Katalea Starovlah, Filip Pivljanin i Omar Bojadžić.
Treneri kluba Aranitović, Šljukić i Gačević izrazili su zadovoljstvo ostvarenim rezultatima i prikazanim nastupima svojih takmičara, ističući da su osvojene medalje potvrda kvalitetnog rada i velikog truda svih članova kluba.













