Општински одбор Нове српске демократије у Никшићу обиљежио је данас славу странке Светог Василија Острошког Чудотворца у препуним страначким просторијама „Биљарде“.
Како је саопштено ут НСД-а, страначкој слави присуствовало је руководство странке, на челу са предсједником Мандићем. Славски колач је освештао протојереј-ставрофор Српске православне цркве о. Драган Крушић.
Домаћин славе, предсједник Општинског одбора и градоначелник Никшића Марко Ковачевић захвалио се свима што су својим присуством увеличали ово сабрање и показали да Нова српска демократија на сваком мјесту бива вођена и узноси молитву Светом Василију Острошком.
„Посебна веза НСД и некадашње Српске народне странке са Никшићким одбором је управо у овом дану Светог Василија Острошког, а ова странка је увијек расла и почињала битне ствари у Никшићу, као што их је почињао и читав наш народ. Прошли смо доста изазова и мени је част да по први пут ове године, у својству предсједника Општинског одбора НСД, прослављам ову славу, част ми је што сам наслиједио на тој позицији једног великог човјека, Јанка Милатовића. И до год пазимо једни на друге и сјећамо се једни других, људи који нијесу са нама, тада ћемо бити народ Светог Василија и моћи ћемо да се уздамо у снагу коју нам он даје да идемо напријед“ – истакао је Ковачевић.
Предсједник Мандић је честитао славу града, нагласивши да Никшић служи на понос странци, не само због најбољих резултата који има у Црној Гори већ и зато што је снага НСД и некадашње Српске народне странке долазила управо из овог града.
Градоначелник Ковачевић је овом приликом од чланова НВО „Никшићани“ на поклон добио и икону Светог Георгија.













