Шаховска екипа ОШ „Салко Аљковић“ освојила је прво мјесто на данас одржаном Регионалном екипном првенству основних школа у шаху за узраст од I до VI разреда, истовремено се пласиравши на Државно првенство.
На такмичењу, које је организовано у медијској сали Центра за спорт у Бијелом Пољу, учествовале су још екипе ОШ „Милован Ђилас“ из Мојковца и ОШ „Душан Кораћ“ из Бијелог Поља.

Партије су игране по 15 минута без додатног времена за одиграни потез, а шахисти ОШ „Салко Аљковић“ освојили су прво мјесто без изгубљене партије .
За Основну школу „Салко Аљковић“ наступали су: Василије Чабаркапа, Бошко Чабаркапа, Мина Цвијовић, Николија Ћорсовић, Ибрахим Курбеговић и Василије Малиџан.
Из Школе су упутили честитке екипи и пожељели им пуно среће и успјеха на Државном првенству.











