Više od 30 javnih zdravstvenih ustanova u Crnoj Gori dobiće novu medicinsku opremu, vrijednu 27 miliona eura, saopštio je premijer Milojko Spajić.
„U saradnji sa Evropskom investicionom bankom, ojačaćemo zdravstveni sistem i unaprijediti prevenciju bolesti i kvalitet zdravstvenih usluga“, napisao je on na mreži X.
Kako je naveo, Opšta bolnica Nikšić dobiće CT skener i oftalmološku opremu za operacije zadnjeg segmenta oka, dok će Opšta bolnica Bijelo Polje biti opremljena CT skenerom i hirurškom opremom za operacije katarakte.
Kliničko-bolnički centar Kotor dobiće CT skener i magnetnu rezonancu, koja će biti prva u javnim zdravstvenim ustanovama za regiju Boke kotorske.
U Kliničkom centru Crne Gore Ginekološko-akušerska klinika biće opremljena najsavremenijim ultrazvučnim aparatima, dok će Centar za fizikalnu medicinu i rehabilitaciju dobiti savremenu robotsku opremu.
Domovi zdravlja u Glavnom gradu, Tuzima, Zeti, Plavu, Kolašinu, Ulcinju i drugim opštinama biće opremljeni RTG aparatima, dok će domovi zdravlja u Mojkovcu, Herceg Novom i Bijelom Polju dobiti digitalne mamografe.
Takođe, domovi zdravlja širom Crne Gore biće dodatno opremljeni ultrazvučnim aparatima i sanitetskim vozilima.
https://twitter.com/MickeySpajic/status/2054093358490865897













