– Prvi meč smo odigrali sa mnogo oscilacija. U jednom trenutku smo gubili sedam razlike, činilo se da će otići u smjeru u kojem nijesmo planirali. Ipak, pokazali smo karakter, zajedništvo i borbu, a „Morača“ nam je dala dodatni impuls, dodatnu energiju da ostvarimo koliko-toliko povoljan rezultat pred drugi meč – rekao je Ćorsović.
Upravo taj povratak iz velikog minusa, ističe on, ulio je dodatno samopouzdanje crnogorskom timu pred revanš.
– Sigurno da nam uliva samopouzdanje, pogotovo ti segmenti koje smo popravili defanzivno i odradili neke stvari koje smo se dogovorili. Da je završeno ubjedljivom pobjedom Slovenije, ne bismo imali čemu da se nadamo. Odlična su reprezentacija, sa sjajnim igračima i trenerom. Ovo je rezultat koji nam daje za pravo da se nadamo i sanjamo – istakao je Ćorsović.
Crnogorski pivot očekuje dobru atmosferu i u revanšu, ali vjeruje da je ambijent iz prvog meča ipak teško ponoviti.
– Mislim da su Slovenci generalno sportska nacija, tako je i sa rukometom. Očekujem punu dvoranu i dobru atmosferu, ali sigurno neće biti kao u Morači – zaključio je Ćorsović.
Izvor: RTCG/RTPV
Foto: RSCG













