Muška rukometna reprezentacija Crne Gore igra u Kopru protiv Slovenije revanš utakmicu baraža za plasman na Svjetsko prvenstvo u Njemačkoj. „Lavovi“ su u prvom duelu u Podgorici poraženi 29:28.
Pivot naše selekcije Miodrag Ćorsović kazao je da i pored poraza ništa nije izgubljeno.
„U jednom trenutku smo gubili sedam razlike, činilo se da će otići u smjeru u kojem nijesmo planirali. Ipak, pokazali smo karakter, zajedništvo i borbu, a navijači su nam dali dodatni impuls da ostvarimo koliko toliko povoljan rezultat pred drugi meč“, rekao je Ćorsović i dodao:
“Pogotovo ti segmenti koje smo popravili defanzivno i odradili neke stvari koje smo se dogovorili. Da je završeno ubjedljivom pobjedom Slovenije ne bi imali čemu da se nadamo, odlična su reprezentacija sa sjajnim igračima i trenerom. Ovo je rezultat koji nam daje za pravo da se nadamo i sanjamo“, rekao je Ćorsović.
U revanšu će Crna Gora biti oslabljenja, jer je Luka Radović zadobio povredu šake.
„Hendikepirani smo, on nam je vrlo bitan igrač. Naša krila su vrhunski realizatori, a na Lukinom mjestu imamo Vojislava Vukića, koji je takođe odličan igrač, što pokazuje u slovenačkoj ligi. Dobiće šansu i vjerujemo da će je iskoristiti“, poručio je Ćorsović.
Foto: matchlens.me
Izvor: RTCG













