Atletska muška ekipa Srednje stručne škole Pljevlja ostvarila je najveći sportski uspjeh u istoriji škole osvojivši ekipno prvo mjesto na Školskom sportskom državnom prvenstvu Crne Gore, održanom prethodnog vikenda u Baru.
Malobrojna, ali izuzetno kvalitetna ekipa u sastavu Uroš Kotlaja, Ilija Ćuzović, Stefan Džaković, Dimitrije Svrkota i Miloš Bošković sakupila je najveći broj bodova među svim školama učesnicama i na najsjajniji način donijela pobjednički pehar u Pljevlja.
Posebno impresivni bili su pojedinačni rezultati pljevaljskih srednjoškolaca. Stefan Džaković osvojio je prvo mjesto u skoku udalj, Uroš Kotlaja bio je ubjedljivo najbrži u trci na 100 metara, dok je Ilija Ćuzović dominantno slavio na 400 metara. Miloš Bošković osvojio je drugo mjesto u bacanju kugle, a Dimitrije Svrkota drugo mjesto u skoku u vis.
Kruna takmičenja bila je štafeta 4x100m, u sastavu: Ilija Ćuzović, Uroš Kotlaja, Stefan Džaković i Dimitrije Svrkota, koja je rezultatom 43,53 sekunde za više od dvije sekunde popravila državni školski rekord i osvojila prvo mjesto, potvrdivši ukupnu dominaciju Srednje stručne škole Pljevlja.
Posebnu težinu ovom uspjehu daje činjenica da su Uroš Kotlaja, Ilija Ćuzović i Stefan Džaković članovi Atletskog kluba Rudar, koji godinama predstavlja rasadnik atletskih talenata u Pljevljima. Njihove nastupe u Baru pratio je i trener Budimir Jestrović, koji je imao priliku da se uvjeri u odličnu formu svojih atletičara pred predstojeće seniorsko pojedinačno prvenstvo Crne Gore.
Značajan doprinos ovom rezultatu dali su i profesori Srednje stručne škole Pljevlja, koji su tokom priprema imali puno razumijevanja za sportske obaveze učenika i pružili im potrebnu podršku kako bi na najbolji način uskladili školske i sportske aktivnosti. Mladi sportisti uzvratili su na najbolji mogući način – istorijskim rezultatom i titulom najbolje školske atletske ekipe u Crnoj Gori.
Vođa ekipe bio je profesor Ivan Šljivančanin, koji nije krio zadovoljstvo nakon velikog uspjeha svojih učenika. Ostvarenim rezultatima pljevaljski srednjoškolci pokazali su da se rad, disciplina, talenat i zajedništvo uvijek isplate, ispisavši jednu od najljepših stranica u istoriji sporta Srednje stručne škole Pljevlja.













