U velikoj sali Centra za kulturu Pljevlja večeras je premijerno izvedena predstava „Gospođa ministarka“, rađena u produkciji JU Centar za kulturu Pljevlja.
U pitanju je adaptacija čuvenog djela „Gospođa ministarka“, srpskog komediografa Branislava Nušića. Na sceni je prvi put izvedena 1923. godine. U središtu radnje ove komedije nalazi se primitivna i neobrazovana žena koja izgubi doticaj s realnošću nakon što njen muž postane ministar u vladi. Iako je reč o starijem dijeu, Gospođa ministarka sadrži svevremenske poruke koje su i danas aktuelne.
Režiju i adaptaciju teksta potpisuje Jovana Jelovac. U predstavi igraju: Ana Kužić Milović, Bojan Bajčeta, Ana Jakšić, Mihailo Knežević, Džemila Tursumović, Edin Hurić, Seka Ćuzović, Darja Irić, Vesko Tomašević, Milan Kovačević, Nataša Bošković i Vojislav Knežević.
Scenografiju i kostimografiju radio je Dženan Alić, kompozitor je Zoran Stojić, dok je direktor produkcije Slavko Tošić.













